Gyorsan állást foglalt mesterséges intelligencia ügyben az Amerikai Lemezakadémia: Grammy-díjat csak ember alkotta zenemű kaphat – mesterséges intelligencia által létrehozott nem – jelentette ki az Amerikai Lemezakadémia vezetése, és ezt a döntését alátámasztva néhány jelentős változtatást jelentett be a Grammy-díjak odaítélésnek szabályzatában.
Az egyik új szabály kimondja, hogy csak emberi alkotók nyerhetnek Grammy-díjat. Ez a döntés egyértelműen a mesterséges intelligencia használata ellen irányul a könnyűzenében. “Egy olyan mű, amelyben nincsen jelen emberi alkotóelem , nem felel meg a követelményeknek” – hangsúlyozták a szervezet képviselői. Rámutatnak arra is, hogy olyan dalok, amelyekben fellelhető néhány, a MI által létrehozott elem, továbbra is indulhatnak Grammy-díjért, de csak abban az esetben, ha a zenemű fő -és nagyobb részét ember alkotta.
Ezenkívül, ahhoz, hogy az év albuma kategóriában jelölhessenek egy zenei kollekciót, az alkotóknak igazolniuk kell, hogy legalább 20% -ban részt vettek az album létrehozásában. Ide tartozik a minden elismert művész, előadóművész, dalszerző, producer, hangmérnök – így ez az új szabályozás eltér a 2021-ben elfogadott döntéstől, amely lehetővé tette bárki, aki dolgozott az albumon, Grammy-jelölést kapjon.
Az Amerikai Lemezakadémia emellett csökkenti a négy fő kategória jelöltjeinek számát: az év albuma, dala és felvétele, valamint a legjobb új előadónak járó Grammy-ért, így 2024-ben, a 66. Grammy-díjátadón, 10 jelölt helyett már csak 8 versenghet. A szervezők és a döntéshozók itt is kissé visszatáncoltak a 2021-ben hozott szabályokhoz képest, amikor 10-re emelték a fő kategóriák jelöltjeinek számát, amelyet előtte, 2018-ban 5-ről 8-ra növeltek.